Sortiment zboží

KACHLOVÁ KAMNA

Jsou ideální pro pravidelné vytápění. Jejich charakteristikou je delší doba nahřívání, kterou pak vystřídá velmi příjemná delší výdrž a výdej tepla do okolního prostoru. Navíc s nižší teplotou povrchu kamen nedochází k vysoušení vzduchu a přepalování prachových částic. Jejich provoz je tedy mnohem příznivější pro vaše zdraví. Jsou naprosto bezpečnou variantou pro provoz v rodinách s malými dětmi, nehrozí popálení z dotyku povrchu. Jsou velmi vhodné i pro alergiky. Kamna mají velmi malou spotřebu paliva, protože dokáží rozložit teplo do povrchu kachlů. Ty pak teplo dlouho kumulují. Díky tomu je denní provoz velmi nenáročný, omezený na minimální přikládání a tím i minimální spotřebu s maximálním efektem.

Další velkou výhodou je design a zpracování kachlových kamen. Rádi vám nabídneme mnoho variant co do velikosti i zpracování. Designem kachlů můžete dodat originální ráz celé místnosti, kamna mohou působit nenápadně i se stát dominantou. Nejen pro naše zákazníky v okolí Českých Budějovic vám rádi poskytneme konzultaci, pomůžeme zvolit vhodný typ pro váš dům. Rádi vám předložíme již zrealizované zakázky pro vaši inspiraci.

KRBOVÉ VLOŽKY

Krbová vložka je naprostým základem, který určuje životnost, výhřevnost a estetiku krbu nebo krbových kamen. Topeniště od venkovního prostoru oddělují jen žáruvzdorná skleněná dvířka. Zajišťují bezpečný provoz, pomáhají spalování regulátory proudění vzduchu a dalším vylepšením. A tak samozřejmě krbová vložka nejvíc upoutá vaši pozornost.

Umístění krbu je dáno dispozicí komína, můžete tedy volit mezi tvarem topeniště – rovným obloukovým, panoramatickým, rohovým, třístranným, průhledovým,… Krb zpravidla působí dominantním kompaktním dojmem, ostatní vybavení pokoje se mu přizpůsobuje. Je tedy vhodné dobře uvážit tvar i obezdívku a poté zvolit kvalitní krbovou vložku, která bude ideálně kombinovat vaše estetické představy s požadovanou výhřevností a dlouhou životností.

SPORÁKY

Sporáky již nepatří jen do poděděného vybavení starších chalup. Opět se vrací do obliby. Důvodem je nejen čistý, málo náročný provoz, výhoda naprosté nezávislosti na elektřině a spojená výhřevnost místnosti. Moderní vzhled s promyšlenými bezpečnostními prvky dávají více zajímavých možností pro umístění. Zvětšené průzory do ohniště dodají interiéru zajímavý ráz. Sporáky se nemusí omezit jen na užití v rekreačních objektech. Navíc dovolují celoroční provoz. Obvyklým palivem je dřevo, případně rašelinové či uhelné brikety. Tedy palivo snadno i finančně dostupné. Provoz je skutečně jednoduchý, dosažená výhřevnost dostatečná i pro větší místnosti.